KONST / Litografier / Färglitografi 13326552
nr 1332 6552
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 5/50, , bladets mått: 40x29 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 juni 2020
kl 18:42:09
300 kr
400 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund